Jdi na obsah Jdi na menu

22.5.2010 Červené Záhoří- okrsková soutěž

29. 1. 2011

Do Červeného Záhoří odjíždělo družstvo mužů a žen s jasným cílem. Dosáhnout co nejlepšich výsledků a pokusit se o to co se nám nepodařilo na naší okrskové soutěži. Pro muže bylo úkolem vylepšit čas v požárním útoku a ženy chtěly vybojovat postup na okres. Vše jsme splnili na 100 %. V mužském družstvu jeli soutěžit skutečně ti, kterým se posledně útok nepovedl. To znamená zadek  z mladých a předek ze starých. Složením družstva jsme splňovali kritéria pro kategorii nad 35 let. K tomu jsem velkou měrou přispěl i já. Zatímco v Božejovicích bylo moje místo v mužích I, kam jsem také spadal věkem, tentokrát už jsem byl řádným členem mužů nad 35 let. Tady vidíte jak dokáže člověk zestárnout během čtrnácti dnů.

V požárním útoku jsme předvedli zatím náš nejrychlejší mužský výkon a výsledný čas 25,63s nás konečně posunul k časům, které by jsme si představovali. Také štafety se nám povedly a celkově jsme tuto kategtorii vyhráli. I holky se moc snažily a vylepšily si svůj nejlepší výkon v PÚ. V dobře rozběhnutém útoku měl pravý proud sraženo za 23,90s. Škoda prostřiku na levém proudu, po kterém se časomíra zastavila na 28,78s. Oproti Božejovicím se holky zlepšily i v bězích na 100m překážek a opět postoupily do druhého kola požárního sportu. V konečném pořadí se umístily na druhém místě. V kategorii Mužů I  vyhráli naši kamarádi z Pikova. Když k tomu všemu ještě připočteme postup našich hokejistů do finále mistrovství světa je jasné , že bylo co slavit.

Ženy: Věrka Ďurišová, Šárka Malá, Lenka Müllerová, Verča Vostřáková, Zuzka Soldátová, Jarka Svatošová, Peťa Nováková a Barča Malenická.

Muži II: Jakub Tomeček, Michal Ďuriš ml., Antonín Novotný, Pavel Svatoš, Milan Vostřák, Arnošt Müller a Petr Komárek.